Leczenie

Dlaczego należy leczyć bezdech?

Gdybyś mógł wybrać proste, nieinwazyjne leczenie lub codzienne rozdrażnienie, kłopoty z koncentracją, słabsze libido, chroniczne zmęczenie i skrócenie życia – odpowiedź byłaby prosta. Nie będziesz mógł cofnąć czasu, dlatego zapobiegaj skutkom ubocznym bezdechu już teraz. Spokojny i nieprzerwany sen jest fundamentem zdrowego organizmu. Obturacyjny bezdech senny to nie tylko nocna przypadłość – skutki choroby przekładają się także na nasze codzienne życie. Możesz temu zaradzić – dla siebie i swoich bliskich.

 

Jak wygląda leczenie bezdechu?

Najskuteczniejszą metodą leczenia obturacyjnego bezdechu sennego jest terapia CPAP. Metoda ta zapewnia drożność dróg oddechowych podczas snu, zmniejsza wysiłek oddechowy i usprawnia pracę serca. Aparat generując dodatnie ciśnienie terapeutyczne, nie dopuszcza do zapadania się dróg oddechowych. Eliminuje spłycenia oddechu, którym najczęściej towarzyszy dźwięk chrapania, oraz zapobiega zapadaniu się dróg oddechowych – bezdechowi. Dzięki terapii CPAP pozbędziesz się senności w ciągu dnia i zmniejszysz ryzyko pojawienia się chorób powiązanych, takich jak nadciśnienie tętnicze oraz choroby serca

 

Od czego zacząć?

Do diagnozy bezdechu sennego niezbędny jest specjalistyczny aparat, który precyzyjnie odczyta Twój oddech podczas snu oraz wykwalifikowany specjalista, który przeanalizuje dane i wdroży dedykowaną terapię. My – kierując się doświadczeniem i troską o Twoje zdrowie – przeprowadzimy Cię przez cały proces od badania do skutecznej terapii. Jeśli będziesz tego potrzebować, pomożemy Ci dobrać odpowiedni model maski i uzyskać refundację w stałej kwocie 1890 zł.

 

Dlaczego dobór maski jest tak ważny?

Maska CPAP to kluczowy element aparatury wykorzystywanej w leczeniu obturacyjnego bezdechu sennego. Źle dobrana zmniejsza skuteczność terapii oraz może powodować dyskomfort podczas snu, dlatego tak istotne jest, by dobrać ją w sposób przemyślany – najlepiej pod okiem specjalisty. Na rynku dostępne są maski nosowe oraz ustno-nosowe (tzw. full-face) – pomożemy Ci dobrać idealną maskę, indywidualnie dopasowaną do Twoich potrzeb i kształtu twarzy.

 

Ile potrwa terapia?

Całkowite wyleczenie bezdechu sennego jest niemożliwe, co nie oznacza, że leczenie nie jest konieczne. Tylko nieprzerwane stosowanie terapii CPAP umożliwia powstrzymanie destrukcyjnego wpływu choroby na organizm. Nasz wykwalifikowany zespół udzieli Ci niezbędnych informacji. Dbamy o to, by leczenie naszych pacjentów przebiegało komfortowo i w jasny dla nich sposób.